Вся транспортна інфраструктура Швейцарії нагадує один із символів країни – найточніший швейцарський годинник. Транспортна система Швейцарії функціонує як єдиний організм, графіки руху всіх видів транспорту логічно пов’язані один з одним. Найбільш розвиненим і популярним способом переміщення по країні є залізничний і дещо менше автомобільний.

Громадський транспорт

Система внутрішньоміських перевезень базується на автобусному транспорті, також є електротранспорт – тролейбуси, а в Цюріху і Женеві – трамваї. Як було сказано вище, транспорт курсує точно за графіком руху, який можна побачити на будь-якій зупинці.

Популярним способом переміщення в містах став екологічно-чистий вид транспорту – велосипед. У Цюріху і Женеві прокат цього двоколісного транспорту безкоштовний – Ви залишаєте документ і заставу в 20 швейцарських франків (Цюріх) і 50 в Женеві.

Метрополітен

Невелика лінія метрополітену є тільки в Лозанні – побудована вона була в 2008 році.

Залізничний транспорт

Швейцарія тримає позицію першості не тільки в якості годинників, смаку сиру і шоколаду – в цій країні найбільша мережа залізниць в Європі. Потяги найвищого рівня комфорту і точності користуються популярністю і любов’ю у жителів цієї країни. 

 

Авіаційний транспорт

Для туристів пересування по Швейцарії не представляє інтересу через високу розвиненість інших видів транспорту. 

Таксі

Один з недешевих видів транспорту.
За посадку в цей вид транспорту Ви заплатите 5 швейцарських франків, а за кожен кілометр шляху – два. Зверніть увагу, що ввечері й у вихідні ці ціни збільшуються.

Прокат автомобіля

Взяти в прокат автомобіль в Швейцарії не представляє жодної проблеми, головне – виконання вимог:

– Вік від 21 років;

– Наявність водійського посвідчення;

– Наявність кредитної карти;

– Стаж водіння більше 3 років.