Усі ми знаємо, що як водій, так і пасажир має певні права та обов’язки. Давайте для початку розглянемо права та обов’язки водія.

Водій будь-якого  автобуса зобов’язаний:

 1. Слідувати встановленим правилам дорожнього руху,  а також  правилам  технічної експлуатації  автобуса та  посадовій інструкції.
  2. Дотримуватися  встановленого маршруту і виконувати запланований графік руху автобуса;
  3. Перевіряти  наявність пасажирів і відповідність квитків на проїзд і перевезення багажу при посадці пасажирів.
  4. Приймати  і розміщувати багаж, призначений для перевезення,а також видавати пасажирам багаж в місцях висадки, передбачених розкладом.
  5. Заздалегідь оголошувати про зупинки  та  час стоянки на них.
  6. Починати рух тільки  після того, як двері повністю закриються. Відкривати двері тільки в спеціально відведених місцях висадки пасажирів.
  7. Зупиняти автобус внаслідок  сигналу осіб, які мають право контролювати  міжнародні перевезення, виконувати їх вказівки і надавати допомогу під час проведення контролю.
  8. Проводити посадку або висадку тільки після повної зупинки транспортного засобу лише з посадочного майданчика, а  якщо такого майданчика немає, тоді з  тротуару або узбіччя.
  9. Завжди дотримуватися  прийнятих  правил прикордонного, митного, а також санітарно-карантинного та інших видів контролю держав, по території яких здійснюються міжнародні перевезення.

Водій має право:

1.Не впустити в автобус або ж висадити на найближчій зупинці пасажира:

 -в стані будь-якого алкогольного сп’яніння;

– пасажира, який порушує правила поведінки в громадському транспорті, а також дії якого імовірно можуть представляти небезпеку для інших пасажирів;

-з явними признаками нездоров’я, що  в свою черргу також представляє небезпеку для інших пасажирів, які знаходяться в автобусі.

2.Слідкувати, щоб пасажири виконували свої обов’язки.