Швейцарія – держава в Західній Європі, що межує з Німеччиною на півночі, з Італією на півдні, з Францією на заході і з Австрією і Ліхтенштейном на сході.

 

Юридичної столиці держава не має, фактична столиця – місто Берн. Інші великі міста – Цюріх, Женева, Базель, Лозанна.

 

Населення Швейцарії складає 7 700 200 чоловік (дані 2008 року). Державними мовами є німецька, французька, італійська, романшська (ретороманська).

 

Швейцарія не має виходу до моря. Географічно територію країни можна поділити на три природні регіони: гори Юра на півночі, Швейцарське плато в центрі і Альпи на півдні (займають 61% території країни).

 

Назва держави походить від назви кантону Швіц, (території в складі Швейцарії), утвореного від старонімецького слова «палити».

 

 

У 1848 році була прийнята конституція Швейцарії, варіант якої, оновлений двадцять шість років потому, до цих пір є головним документом країни.

 

Вже близько 200 років Швейцарія – один з головних дипломатичних центрів світу, у всіх європейських і світових військових конфліктах країна зберігає нейтралітет.

 

Нинішня Швейцарія – визнаний центр туризму. Вона привертає гостей розвиненою туристичною інфраструктурою, високим рівнем сервісу, вигідним географічним положенням, прекрасними можливостями для заняття зимовими видами спорту. Візитною карткою країни стали мальовничі пейзажі: маленькі колоритні міста, найчистіші озера та високі снігові гори.