Швейцарія – не дуже велика країна, яка знаходиться в центрі Європи. Швейцарія здавна обирає нейтральну позицію. Тримається осторонь від конфліктів інших держав. До сьогоднішнього дня ця країна не вступила в ЄС. Та не зважаючи на все це, Швейцарія – це одна з найблагополучніших і найдорожчих країн не тільки в Європі, але й у світі. Про життя в цій країні мріють люди з усього світу. Якщо ви досі не побували там, тоді обов’язково зробіть це!

  1. Замки Белінцони

Неподалік від Беллінцони знаходяться три замки. Це Кастельгранде, Сасо Корбаро і Монтебело. Всі вони охороняються, і є невід’ємною частиною всесвітньої спадщини Юнеско.

Захисні стіни Кастельгранде були надійними укріпленнями ще з часів римської імперії в першому столітті до нашої ери. Добудовуючи, зміцнюючись століттями, замок Кастельгранде витримував не однин напад загарбників. На сьогодні вже немає численних споруд за стінами замку, а Кастельгранде відкритий для туристів, правда дістатися до нього можна тільки пішки.

Замок Монтебело пов’язаний стінами з Кастельгранде. Він побудований у формі ромба на скелястій місцевості. Навколо замку були вириті величезні рови, в період штурмів вони служили захистом для стін. У 1600 році до стін фортеці була прибудована каплиця. На даний момент в замку відкрито музей, працює він з березня по листопад. Тут розміщені експозиції, присвячені зброї, манускриптам, кераміці та старовинній скляній посуді, а також коштовності, датовані 15 століттям.

Сасо Корбаро або Замок Унтервальден (Unterwalden) використовувався в різні епохи як гарнізон, як в’язниця, неодноразово горів від потрапляють в нього блискавок. Сам замок має квадратні форми 25 на 25 метрів, а побудований був в 15 – 16 століттях.

 

  1. Гора Матерхорн

Ця гора, що нагадує піраміду, немов пік затверджений природою для поставлення прапорів про її завоювання. Кілька століть тому багато скелелазів безуспішно намагалися завоювати її вершину, і лише в 1865 році група англійських скелелазів підкорила її. Складність підняття на вершину полягає не тільки в стрімкому піку, адже висота гори сягає 4 478 метрів. Тут на диво швидко і непередбачувано змінюється погода. З сонячного і ясного дня за лічені хвилини може розігратися буря, снігопад або грім і блискавка. Ще одна перешкода на шляху – це часті каменепади, які представляють величезну небезпеку.

Насправді Матерхорн є дві вершини, тільки знаходяться вони в 100 метрах один від одного. Розташована гора на кордоні Швейцарії та Італії. З одного боку знаходиться курорт Цермат, з іншого ж – італійський курорт Брей-Червінія. Багато любителів покататися на гірських лижах приїжджають сюди, в околиці Цермата. Це справжнє диво світла. Обриси гір через безліч століть залишаються незмінні, захоплюючи дух і скелелазів і туристів.

  1. міст Каплиці Капельбрюкке (Люцерн)

Символ Люцерна – це дерев’яний критий міст Каплиці, він був побудований ще в 14 столітті і діє до цього дня. Довжина моста 204 метра. Оборонне укріплення проводило війська через річку Ройс. Посеред річки побудована восьмикутна вежа Васертурм, де раніше був маяк, в інші часи в’язниця, а також казначейство. Зараз тут продають сувеніри.

Міст веде туристів в глибину вежі, а потім знову проводить через річку.

 

  1. Шильонський замок (Монтре)

Дивовижний по красі Шильонский замок, здатний пробудити в вас дитячі мрії про лицарів і подорожі. Точної дати побудови невідомо, але згадки про замок відносяться до 12 століття. У той час це була резиденція герцогів Савойських. Пізніше він добудувався і на даний момент – це 25 будівель, що належать до різних епох.

Розташовуючись на березі Женевського озера, Шильонський замок приваблює захоплені погляди туристів. Всередині замку зберігся весь історичний антураж того часу. Це і зал для бенкетування з величезним каміном, великі спальні з масивними ліжками, скрині для зберігання цінностей, кімната для прийняття ван. Все це дозволяє зануритися в побут середньовіччя і відчути себе його частиною.

  1. Гора Пилатус

Гора Пилатус знаходиться в околицях Люцерна. Цей гірський масив – частина Швейцарських Альп. Щоб помилуватися красотами з висоти пташиного польоту можна піднятися на вершину за допомогою найсучаснішого в усьому світі фунікулера або на поїзді з зубчастими колесами. Тут розташований великий критий оглядовий майданчик. Назву гори багато хто пов’язує з ім’ям Понтія Пілата, проте воно перекладається як «шапка». Можливо, вершини в певній мірі нагадували снігову шапку.

 

  1. Палац Націй

Як ви знаєте, в Женеві розташовується штаб-квартира ООН. З метою забезпечення мирних дипломатичних переговорів і угод в парку Аріана в Женеві побудований Палац Націй. Щороку в стінах цих будівель проходить більше 8 000 зустрічей, крім того відкриті зали відвідують понад 100 тисяч туристів. Крім 34 конференц-залів, комплекс включає 2 800 офісів, в числі яких офіси ЮНЕСКО, МАГАТЕ, УКГВ ООН, ЮНКТАД. В якості демонстрації бажання мирного вирішення всіх питань у парку встановлено артилерійську гармату, стовбур якого зав’язаний у вузол. Своїм напрямком знаряддя звернено прямо на Палац Націй.

 

  1. Старе місто Берна

З 1983 року старе місто Берна визнане частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У числі найбільш вагомих пам’яток старого міста вежа Цітглотте – символ міста Берн споруда 13 століття, Бернський Собор з пам’ятниками архітектури зображують картину страшного суду біля входу, міст у нижніх воріт, Нідегська церква, а також безліч фонтанів, якщо бути точним, то кількість фонтанів перевищує 100 .

  1. Собор Гросмюнстер (Цюріх)

Це найбільший собор в Цюріху, побудований в готичному і романтичних стилях. Використовувати його стали лише в 13 столітті, хоча будівництво почалося з 1090 року. Собор побудований на місці страти мучеників християн, а його сірі шпилі стали символом реформації. Туристи можуть піднятися на вершину собору, тут з оглядового майданчика відкривається чудова панорама на місто Цюріх.

 

  1. Пам’ятник зламаного стільця

Мабуть, сама химерна скульптура, яка перебуває в Женеві. Являє собою 12-метровий стілець зі зламаною ніжкою. Знаходиться недалеко від Палацу Націй. Створювався з ідеєю про заборону бомбових касет і протипіхотних мін, а також як спонукання до мирного вирішення дипломатичних питань.

  1. Бібліотека монастиря Святого Галла

Зберіглася бібліотека з 8-го століття, а з 1983 року є надбанням всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут знаходяться унікальні рукописи 8-го – 15 століть, які визнані найзначнішими і повними в Європі. Розташований монастир в містечку Санкт-Галлен. Архітектура залів приваблює безліч туристів. Бібліотека діюча, крім можливості читання оригіналів книг, на даний час проведена оцифровка книг і діє віртуальна бібліотека.

 

10 пам’яток Швейцарії – короткий  перелік того, що може вас зацікавити в цьому куточку світу. Але це лише частина захоплюючої подорожі.